IMG_20201220_223609_287

Malá Strana s příšerně Božím kafem

Malá Strana a Karlův most patří k jednomu z mých nejoblíbenějších míst v Praze, a to nejen proto, že jsem tu trávila své dětství a dospívání. Chodívala jsem si hrát k Lennonově zdi, lovila „kapry“ na Čertovce a pozorovala život Malostraňáků.

Pochytila jsem tak spoustu legend a povídaček, strašidelných příběhů i malých záhad, o které se s vámi v průběhu této prohlídky podělím. Navštívíme také jedno magické místo, kde si budete moct něco přát. No vlastně možná rovnou místa dvě.

Proč se mnou vyrazit na tuto prohlídku?

Národní divadlo

Slyšeli jste, že za požárem Národního divadla byla tak trochu láska? Zajímá vás, kde udělali českoslovenští inženýři chybu při stavbě Nové scény?

Oběti komunismu

Památník, se kterým se pojí kontroverze hned z více důvodů. Možná náš prostor k zamyšlení a diskusi?

Pražské Jezulátko

Mé milované místo, kde může člověk uklidnit rozbouřenou hlavu a hned vzápětí se nabudit Božím kafem z místního stánku.

PM pod řetězem

Proč je kostel Panny Marie "pod řetězem" a jak souvisí s Lennonovou zdí?

Lennonova zeď

Trochu se zapomíná, že tahle zeď měla svůj velký význam ještě před Lennonovou smrtí. Ukážu vám i pár snímků "před a po".

Čertovka

Už ten název věstí nějakou zapeklitou čertovinu! Celá oblast Kampy je obestřena spoustou legend a povídaček. A kolik krásných zakletých panen tu čeká na vysvobození!

Karlův most

Také věříte, že byl Karlův most založen 1357 9. 7. v 5.31? Společně se na tenhle palindrom podíváme z trochu jiného pohledu.

TIP

Jako malá holka jsem se vozila loďkou po Vltavě prakticky každý týden a řeknu vám, že pohled na Prahu z hladiny řeky je nádherný zážitek! Nejraději jezdím malými loďkami, které mohou vjíždět i do Čertovky (hloubka je tu totiž jen pár desítek centimetrů, takže sem větší lodě nemohou). Pokud byste měli po naší prohlídce zájem o projížďku i s malým občerstvením za zvýhodněnou cenu, neváhejte mě kontaktovat!

Praktické informace

Místo setkání

Prostranství mezi Národním divadlem a Novou scénou na Národní třídě.

Hodí se vědět:

  • vemte si pohodlné  boty, protože pražská dlažba dokáže procházku trochu znepříjemnit
  • mrkněte dopředu na počasí  (já mám sice deštník vždy s sebou, ale jen jeden 😉
  • pokud budete potřebovat prohlídku zrušit např. týden před jejím konáním, zavolejte mi, prosím, co nejdřív – vyřešíme buď náhradním termínem nebo voucherem, ovšem prohlídka zrušená 48 hodin před začátkem propadá bez náhrady
  • pro příjemnější zážitek jsem určila maximální počet účastníků prohlídky 12 osob, minimálně však 4 osoby
  • děti do 12 let v doprovodu dospělé osoby zdarma, snížená cena platí od 13 do 18 let